A może to MY powinniśmy być lepsi, a nie rok?

A może to MY powinniśmy być lepsi, a nie rok?

Nowy Rok, setki życzeń…

Aby TEN rok był lepszy.

A może to MY powinniśmy być lepsi, a nie rok?

Czy zakres dat w kalendarzu ma taki duży wpływ na to czy jest dobrze czy źle?

Nie doceniamy wpływu nas samych na to jak nam się wiedzie.

Najczęściej życzymy sobie:

– Szczęścia,

– Zdrowia,

– Pieniędzy.

I to potwierdza tezę, ze najważniejsze są dla nas relacje, zdrowie i finanse.

Może na SZCZĘŚCIE, w sensie farta, nie do końca mamy wpływ, bo tu istotnym elementem jest los, to zawsze możemy temu szczęściu bardzo pomóc. Mimo, że celem życia większości z nas jest osiągnięcie szczęścia, to dla każdego może ono znaczyć coś innego, zależnie do tego czego aktualnie nam brakuje.

Czasami wydaje nam się, że jak np. dostaniemy wymarzoną pracę, kupimy piękne mieszkanie, spłacimy kredyt, wyjedziemy w piękne miejsce, schudniemy, poprawimy urodę i co najważniejsze -spotkamy miłość swojego życia…to będziemy szczęśliwe. Po czym to następuje, przyniesie chwilową radość, a potem okazuje się, że szczęśliwe nadal nie jesteśmy. Znowu czegoś brakuje, i znowu za czymś gonimy.

Możemy sobie pomóc wstępując na ścieżkę rozwoju osobistego, ale czy nam się chce? Rozwój boli, a bólu świadomie zadawać sobie przecież nie będziemy.

Więc nie robimy z tym nic.

I tak minie kolejny rok, w którym nic się nie zmieni.

W przypadku ZDROWIA jest podobnie. W bardzo dużym stopniu zleży od tego jak o siebie dbamy, ale jest też czynnik, na który nie mamy wpływu. Zawsze może dopaść nas choroba.

Z wiekiem znamy coraz więcej przypadków osób, które o siebie dbały, a jednak choroba ich nie ominęła. Czy to znaczy, że nie warto dbać? Oczywiście, że nie. Bardzo warto, bo od tego zależy nasze samopoczucie na co dzień. Nie będziemy mieć energii i chęci do życia, jeśli nie zadbamy o to aby dobrze spać, ruszać się i zdrowo jeść. I tu możemy sobie pomóc, ale czy nam się chce?

Wyjść na spacer zamiast spędzić czas przed telewizorem? Włożyć wysiłek aby przygotować sobie coś zdrowego zamiast złapać „coś na szybko”, wydać trochę kasy na dobry suplement?

Kto by się tym przejmował? Jakoś to będzie.

I tak minie kolejny rok, w którym nic się nie zmieni.

PIENIĄDZE – byłyśmy uczone, że trzeba pracować długo i ciężko. Rodzice nam wmawiali, że najlepiej znaleźć sobie etat, bo sami potrafili przepracować w jednym zakładzie całe życie. Kto się wtedy zastanawiał, czy praca przynosi mu satysfakcję? Szli do roboty, bo tak trzeba. I tak dzień za dniem. Dlatego jesteśmy nieufni, jeśli chodzi o inne sposoby zarabiania. No bo ile z nas wierzy, że wystarczy przenieść swoje codzienne zakupy do innego sklepu i jeśli się sprawdzą, znaleźć inne osoby, które też przeniosą do niego zakupy aby zarabiać dobre pieniądze? Zbyt proste aby było możliwe? No właśnie.

Więc trzymamy się kurczowo tego co znamy, nawet jeśli nie lubimy.

Nawet nie spróbujemy.

I tak minie kolejny rok, w którym nic się nie zmieni.

 

W nowym roku NIC się nie zmieni, jeśli TY się nie zmienisz.

 

Ja życzę Ci tylko zdrowia i wiary w siebie, bo jak uwierzysz w siebie to możesz wszystko!

Spis Treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *